Elektrownie Słoneczne

kompletne systemy zasilania PV

Komponenty i Akcesoria

podzespoły systemów PV

O Systemach Solarnych

wprowadzenie i poradnik

w naszym sklepie

Home  »  Technologie PV  »  Polikrystaliczna  »  Monokrystaliczna  »  Amorficzna  »  Inne


Technologie PV 

PV - to międzynarodowy skrót nazwy efektu fotwoltaicznego (PV=PhotoVoltaic), innowacyjnej technologii produkcji energii elektrycznej na bazie światła, promieniowania słonecznego.

Systemy solarne/fotowoltaiczne, określane międzynarodowym skrótem PV wytwarzają czystą, darmową i nieograniczoną energię elektryczną. Podobnie jak większość przełomowych rozwiązań również technologia PV wywodzi się z technologii wojskowej, a pierwszym kosmicznym pojazdem zasilanym systemem PV był Sputnik 3 rosyjskiej agencji wojskowej w roku 1957.

Zaletą technologii PV jest jej bezobsługowość, długa żywotność szacowana na ponad 30 lat, nieograniczona możliwość skalowania systemów oraz produkcja energii również w dni pochmurne. Masowa produkcja systemów PV na świecie przyczyniła się do spadku cen tej technologii na przestrzeni ostatnich lat. Efektem powszechnej dostępności technologii PV, dotychczas stosownanej głównie w przemyśle kosmicznym, jest jej implementacja nie tylko w komercyjnych i przydomowych elektrowniach słonecznych (on-grid), ale również w autonomicznych i wyspowych systemach zasilania (off-grid).

Główne rodzaje technologii PV

  Polikrystaliczna » 
  Monokrystaliczna » 
  Amorficzna (+amorficzna cienkowarstowa/thin film) » 
 

Foto: system zasilania PV w technologii amorficznej, thin film (Flexcell).

© EBORX Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Solar for Kids fotowoltaiczny blog solar systems na facebook